Etiketler

, ,

IMG_4825

Yeni bir yıla daha kucak açtık hepimiz . Yeni umutlarla , yeni heyecanlara…Sağlıklı , huzurlu ve sevgi dolu bir yıl geçmesi hepimizin temennisi. Umarim hepimiz için gönlümüzce bir yıl olur . Bu yıl odaklanmam gereken 3 isteğim var. 

Birincisi ; sevdiklerim ile beraber daha fazla vakit geçirebilmek.

Ikincisi ; Cocuk yanımı bırakmamak için çaba sarfetmek.

Üçüncüsü ise  Siyah ve beyaz , evet ve hayır dışındaki yanıtları aramak…

Çocuk yanımı coşturacak ilk adımı bu fotoğraflar ile attım. Benim minik kuşum ile beraber Manu Chao “dan Clandestino dinleyip dans ettik :).Bu pozları verirken evdeki misafirlerimiz umurumuzda olmadı. Sanki kimse yokmuş gibi o ana konsantre olduk. Abim olmasaydı bu güzel fotoğraflara sahip olamazdık. O an yanımızda olduğu ve bu anları ölümsüzleştirdiği için çok teşekkür ediyorum kendisine .

http://po.st/ManuChaoYt

IMG_4839

Seni yitirirsem diye ödüm kopuyor

Yüreğim sızlıyor

Uykularım kaçıyor

Sıkılıyor canım

Sakın beni terk etme

Terk etme çocuk yanım

                                   Müjdat Gezen

 

IMG_5095

Hep biz çocuklarımızı şımartacak değiliz ya…birazda onlar bizi şımartmalı. Şükürler olsun ki beni arasıra şımartacak pırlanta gibi iki yavrum var. Anne olduğunuzda bunu daha iyi anlıyorsunuz :).
“Çocuk olmak ” fikrini seviyorum . Yaşımız ilerlesede çocuk yanımızın başucumuzda beklediğine inanıyorum.Çok sık olmasada içimdeki çocuk uyanıveriyor birden.Bu yanımdan kopmak istemiyorum hatta daha fazla benimle olsun istiyorum. En çokta çocuklarımla bir aradayken.Çocukluk duygularımızı bırakmamak ve onu terk etmemek için birşeyler yapmalıyız diye düşündüğüm anda ; Cocukluğunu özleyen ben hüzünlenirken buluyorum kendimi .Çocukluğun temelinde sevgi var. Seviliyorsanız ve bunu hissedebiliyorsanız şımarmayıda öğreniyorsunuz demektir. Bu yeni yılda çocuklarımla birlikte daha çok şımarmak ve şımartılmak istiyorum. Çocukça davranmak kimi zamanda çocuklar gibi hatalar yapmak istiyorum. Tüm bunları sağlamak için çıkarsız ilişkilerinizin olması gerekiyor. Sanırım çıkar olmayan ilişki anne ve çocuğu arasındaki ilişkidir diye düşünüyorum ve koşulsuz sevdiğim çocuklarım olduğu için Allah’a şükrediyorum.

IMG_5129Sizlerinde bildiği üzere bloğumda kızım için tarifler bulunmakta…Bu yazıyı kızıma ithaf ediyorum.

Önümüzde beraber paylaşacağımız  ve daha fazla birbirimize zaman ayırabilecegimiz uzun bir ömür diliyorum.” Little by Little” “ufak ufak ” geçtik bu yollardan. Seninle beraber büyüttüm kendimi. Hatalar yaptım belkide , sana veremediğim birşeyler eksik kaldımı bilmiyorum ama bunu hissettiğim anda telafi edebileceğimi biliyorum. Dilrubam , bu satırlar , bu fotoğraflar senin içindir. Aylar önce planladım bu anı , bu satırları. Üzerimizdeki solopetleri günlerce aradım , giyebileceğimiz anı beklerken heyecanlandım. Seninle beraber fotoğraf çekimleri için makyaj yaparken ne düşündüm biliyormusun ?

Seni ne kadar çok sevdiğimi… Seni seviyorum 

IMG_5052Mevlana Celaleddin-i Rumi‘nin güzel bir sözü var

“Vedalar; gözleri ile sevenler içindir. Çünkü gönülden sevenler hiç ayrılmazlar. “

IMG_4999Hayatındaki insanları gönül gözünle sev ki ,onlar senin sevgini yüreklerinde hissedebilsinler…

9 Ocak 2015